SENIOR NA DRODZE
o tym jak sprawnie i bezpiecznie prowadzić samochód w jesieni życia

Królowa Elżbieta II

Wielką fanką motoryzacji jest Królowa Brytyjska. Choć liczy sobie już ponad 90 lat od czasu do czasu osobiście zasiada za kierownicą. Do historii polityki i motoryzacji przejdzie niezwykła sytuacja: Jej Wysokość zszokowała słynnego króla Abdullaha z Arabii Saudyjskiej w 1998 r. kiedy to osbobiście obwiozła ówczesnego księcia koronnego po swojej szkockiej posiadłości w Balmoral. 
Ciekawostką jest fakt, iz Jej Królewska Mość Elżebieta II jest jedyną osobą w Wielkiej Brytanii, która może jeździć samochodem bez posiadania Prawa jazdy a nawet bez tablic rejestracyjnych. 

 

Królowa nadal regularnie uczestniczy w Royal Windsor Horse Show, gdzie można Ją zobaczyć za kierownicą swojego zielonego Range Rovera. 

SENIOR NA DRODZE
Czy warto?
OCZYWIŚCIE!

Dzisiejsze czasy dają możliwość ogromnej aktywności na każdym etapie życia. Osoby starsze nie muszą rezygnować w uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym czy być skazanym wyłącznie na komunikację miejską. Warto czasem wsiąść w samochód i pojechać w siną dal.. gdzieś do lasu..., nad morze... uciec do przyrody od zgiełku miasta. A może nawet zabrać ze sobą wnuki?
Jazda samochodem może być niezwykle przyjemna! 

Pani Michalina ma 85 lat i sportowy wóz. Kliknij i zobacz wywiad: 

senior za kierownicą

Pani Michalina ma 85 lat i najnowsze Subaru

SENIOR NA DRODZE
Czy to bezpieczne?
OCZYWIŚCIE!

Ale czy senior może jeszcze bezpiecznie prowadzić samochód? Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba pamiętać o 2 sprawach. Bardzo ważny jest stan zdrowia seniora oraz jego umiejetności. Oczywiście nikt nie zakłada, że zdrowie seniora będzie takie jak młodego kierowcy i dopuszcza się znaczne obiżenie pewnych zasobów, jednak należy pamietać, iż są pewne granice. Mowa tu między innymi o tzw.czasie reakcji czy odpowiednim zwroku. Zmieniają się one z wiekiem każdego człoweka. 
W ramach szkolenia 

Dla kogo to szkolenie?

Zapraszamy każdego seniora, który posiada Prawo jazdy i chciałby pod okiem doświadczonego instruktora poprawić swoje umiejętności jazdy, zadbać o bezpieczeństwo swoje i przewożonych osób a może nawet po dłuższym czasie wrócić za kierownicę. 
Nie masz pewności czy Twój stan zdrowia pozwala na samodzielne prowadzenie samochodu? Nie martw się! Współpracujemy z przemiłymi lekarzami wykonującymi badania psychotechniczne dla kierowców. Przebadają Cię i podpowiedzą czy możesz bezpiecznie kierować oraz na co zwrócić uwagę podczas jazdy, aby Twój wiek nie był żadnym problemem!

Daj sobie szansę na wspaniała wolność za kierownicą! 

Kto poprowadzi Twoje szkolenie?

Zajecia poprowadzi Filip Grega - instruktor o dużm doświadczeniu w prowadzeniu róznego rodzaju szkoleń dla seniorów. Jego pracę doceniła między innymi Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, organizująca projekty szkoleniowe dla seniorów:

Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwaie Stargard Szczeciński

Senior na drodze - Gryfice

Twoje Radio - posłuchaj wywiadu

 

 

oferta:

Czas trwania:   

3 spotkania trwające po 1 h
(lub lącznie) 

Cena:   

350 zł

Miejsce rozpoczęcia:   

ustalone indywidualnie

Pojazd:   

Minimum 2h pojazdem Akademii, kolejne mogą być realizowane pojazdem seniora

Zapraszamy do zakupu szkolenia rówineż dla inej osoby w formie Vouchera prezentowego.

 

tagi: Nauka jazdy w Szczecinie nie jest trudna. Kluczem jest najlepsza szkoła jazdy w Szczecinie opinie najlepsze i wysoka zdawalność prawa jazdy w Szczecinie. Opinie o szkołach jazdy w Szczecinie są bardzo wazne aby poznać najlepsza szkoł jazdy w Szcecinie i uczyć si u najlepszego instruktora nauki jazdy. Miasto w którym Nauka jazdy Szczecin jest bardzo dobrze położone, choć na dużo miejsc, gdzie ruszanie na wzniesieniu jest to wazne zadanie egzaminacyjne na prawo jazdy w Szczecinie.